Wizyty
Dziś: 251Wszystkie: 440577

Technologia

Domy energooszczędne » Technologia

Domy kanadyjskie są zdrowymi i bardzo ciepłymi domami. Poprawnie zbudowane będą służyły dziesiątki, jeśli nie setki lat.

Drewno od wieków towarzyszyło człowiekowi przy budowie jego domostw, bo jest surowcem odnawialnym, łatwo dostępnym i niezwykle wdzięcznym w obróbce.

Naturalne i ciepłe domy drewniane to powrót do natury i do korzeni. Drewno konstrukcyjne strugane jest bardziej odporne na działanie ognia niż niestrugane: płomienie ognia ślizgają się po jego gładkiej powierzchni. Drewno strugane jest również rzadziej atakowane przez owady, którym trudniej dostać się do środka elementu przez gładką powierzchnię.

W drewnie suszonym komorowo nie ma żadnych zarodników pleśni i grzybów. Suszenie w wysokiej temperaturze (powyżej 60°C) eliminuje z drewna wszelkie bakterie, zarodniki grzybów i larwy owadów. Drewno pozbawione zostaje także substancji mogących stanowić dla nich pożywienia. Stąd drewno suszone komorowo uważa się za uodpornione na działanie grzybów i owadów.

Materiałem używanym do produkcji przez naszą firmę jest naturalny, polski surowiec - drewno iglaste (sosna, świerk). , odpowiednio przygotowany do produkcji, suszony komorowo do wilgotności 16-18%, czterostronnie strugany, przez co domy wyróżnia znakomita trwałość konstrukcyjna. Produkcję taką wyróżnia wysoka energooszczędność.

Do domów wykorzystywane są najwyższej jakości okna z PCV lub drewna w zależności od projektu.